15 listopada 2008 r. w bibliotece publicznej przy
ul. Duracza spotkali się działacze Solidarności i Rady Robotniczej Huty Warszawa. Wówczas podjęliśmy próbę nadania kierunku prac nad książką -kroniką opisującą lata Solidarności.
Jednak brak konsekwencji i wyznaczenia osób odpowiedzialnych za opracowanie zebranego materiału nie doprowadził do jej powstania. Uczestnikami spotkania byli: Zdzisław Szlendak, Karol Szadurski, Jacek Gąsiorowski, Jacek Lipiński, Andrzej Binduga, Jan Majkowski, Jerzy Wattson, Marek Jasiewicz, Andrzej Pawłowski, Krzysztof Płonka, Adam Szymański, Andrzej Łuszczewski oraz pracownicy naukowi Uniwersytetu Warszawskiego.
5 - 8
<
>
18 listopada 2008 r. w Muzeum Historycznym
m. st. Warszawy odbyło się spotkanie dawnych działaczy opozycji, które zwołał były przewodniczący Regionu Mazowsze Zbigniew Bujak. Spotkanie miało na celu zainicjowanie współpracy z historykami IPN-u, by działania Solidarności szczególnie w czasie jej działalności podziemnej nie zostały zapomniane. Wówczas w szerokim kręgu działaczy Solidarności z Huty Warszawa zaczęliśmy realizować pomysł na książkę o latach Solidarności. Niezależnie od naszych działań książkę opisującą lata 80-89 o Solidarności w postaci surowego materiału opracowali w 2006 roku Marek Jasiewicz przewodniczący Tymczasowej Komisji Wykonawczej podziemnych struktur i Andrzej Święcicki przewodniczący Komisji Informacji i redaktor Głosu Wolnego Związkowca.
Grupa działaczy opozycyjnych z Huty Warszawa. Karol Szadurski, Jan Majkowski, Andrzej Miłkowski, Wacław Skudniewski, Zdzisław Szlendak, Andrzej Binduga, Jacek Lipiński, Wojciech Marlikowski.
Do zebranych przemawia Zbigniew Bujak
Prowadzący spotkanie od lewej: Henryk Wujec, prof. Andrzej Friszke, Marta Woydt, Bartosz Kaliski
Sala muzeum wypełniona działaczami podziemnej Solidarności Regionu Mazowsze. Jednak nie wszyscy zaproszeni przybyli na spotkanie
Zdjęcie grupowe części działaczy z Huty Warszawa. Stoją od lewej: Jan Majkowski, Jacek Lipiński, Wacław Skudniewski, Marek Jasiewicz (w głębi) , Zdzisław Szlendak, Wojciech Marlikowski (ociemniały) z żoną, Karol Szadurski, Andrzej Miłkowski i Andrzej Binduga
5 - 5
<
>
18 października 2009 r. w hucie ArcelorMittal Warszawa oraz w kościele pw. św. Stanisława Kostki na Żoliborzu odbyły się uroczystości 25-rocznicy zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki. W uroczystościach wzięli udział dawni działacze Solidarności - przyjaciele księdza Jerzego oraz Prezes huty ArcelorMittal Warszawa, były Prezydent Rzeczypospolitej Lech Wałęsa i posłowie.
17 - 17
<
>
23 października 2012 r. w siedzibie Stowarzyszenia przy hucie ArcelorMittal Warszawa oraz w Domu Pielgrzyma "Amicus" przy kościele pw. św. Stanisława Kostki na Żoliborzu odbyły się spotkania z producentem filmowym z USA Paulem Henslerem twórcą filmu dokumentalnego "Posłaniec prawdy" o bł. ks. Jerzym Popiełuszko. W spotkaniu wzięli udział dawni działacze Solidarności - przyjaciele księdza Jerzego, członkowie jego rodziny oraz dziennikarze i twórcy filmowi z Polski. Film ten kręcony na rynek amerykański przedstawiał postać ks. Jerzego widzom w USA. Zdobył on również I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w 2013 r. w Niepokalanowie.
4 - 6
<
>
W dniu 21 kwietnia 2013 roku na zaproszenie Solidarności z Białej Podlaskiej pojechaliśmy na spotkanie by pokazać osobę błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki i jego przyjaźni z Solidarnością Huty Warszawa. W miejscowym kościele wyświetliliśmy prezentację z lat 1980 do 1984 pokazujących naszą wspólną historię. Pokaz prowadził Karol Szadurski i Jacek Lipiński przyjaciele księdza Jerzego.
3 - 5
W dniu 19 października 2013 roku poddaliśmy renowacji naszą tablicę, którą poświęcił w 1983 roku ks. Teofil Bogucki. Nie mogliśmy wówczas napisać na tablicy, że to podziemna Solidarność Huty Warszawa ufundowała tablicę wg wzoru z muru Stoczni Gdańskiej którą poświęcił w 1981 roku ks. Jerzy Popiełuszko. Teraz na tablicy został wykuty dodatkowy napis "HUTA WARSZAWA"
W dniu 23 października 2013 roku w Suchowoli odbył się pogrzeb matki Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. W uroczystości pogrzebowej uczestniczyli działacze Solidarności z całej Polski w tym przewodniczący Solidarności MKZ Huty AM Warszawa, przedstawiciele naszego Stowarzyszenia, setki sztandarów. Na pogrzeb przybyli również przedstawiciele Sejmu i Senatu RP oraz byli przewodniczący NSZZ Solidarność: Lech Wałęsa, Marian Krzaklewski, Janusz Śniadek i obecny przewodniczący z Prezydium KK Piotr Duda. Nabożeństwo pogrzebowe odprawił ks. Arcybiskup prof. Edward Ozorowski.
9 - 11
W dniu 13 grudnia 2013 roku w areszcie na warszawskiej Białołęce byli więźniowie polityczni z lat stanu wojennego spotkali się w dawnym miejscu internowania. Spotkanie prowadził przewodniczący Stowarzyszenia Wolnego Słowa Wojciech Borowik. Uczestnikiem spotkania był również kapelan internowanych ksiądz Infułat Jan Sikorski. Program uroczystości składał się ze złożenia wiązanki w hołdzie poległym i represjonowanym przez władze PRL przed tablicą na murze więzienia. Następnie odbyło się spotkanie wspominkowe w świetlicy więzienia oraz zwiedzanie Izby Pamięci.
8 - 8
W dniu 14 kwietnia 2014 roku przedstawiciele Stowarzyszenia: Karol Szadurski, Jacek Lipiński, Andrzej Binduga i Adam Szymański odwiedzili w Grodzisku Mazowieckim ostatniego z żyjących księży odprawiających wspólnie z ks. Jerzym Popiełuszko pierwszą mszę świętą dla strajkujących w sierpniu 1980 hutników. Stowarzyszenie ufundowało i wydrukowało księdzu Lucjanowi Ciąpale album z pokazujący zdjęcia z pamiętnej mszy.
6 - 12
W dniu 17 października 2014 roku we wsi Górsk
k. Włocławka, gdzie funkcjonariusze SB porwali księdza Jerzego Popiełuszkę odbyła się uroczystość z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i rodziny księdza Jerzego. Postawiono tam przewrócony krzyż, a 2,5 km dalej w środku miejscowości otworzono Muzeum Multimedialne ks. Jerzego Popiełuszki. Przekazaliśmy do muzeum nieodpłatnie wiele materiałów: zdjęcia, filmy, plansze.
6 czerwca 2014 r. odbyło się spotkanie w kawiarni Niespodzianka w Stowarzyszeniu Działaczy Wolnego Słowa, gdzie spotkali się byli działacze opozycji Regionu Mazowsze. Tematem było m.in. omówienie kolejnego tomu Encyklopedii Solidarności dot. Regionu Mazowsze.
W dniu 26 sierpnia 2014 r. spotkaliśmy się z proboszczem sanktuarium ks. Jerzego Popiełuszki ks. dr. Marcinem Brzezińskim by przedstawić nasze Stowarzyszenie i uzgodnić prezentacje okolicznościowych banerów o ks. Jerzym.
18 października 2014 roku odwiedziły nas dzieci z Lasek z opiekunami. Jako świadkowie historii i przyjaciele ks. Jerzego opowiedzieliśmy dzieciom i opiekunom o błogosławionym księdzu Jerzym Popiełuszko.
19 listopada 2014 r. spotkaliśmy się w Senacie RP na zaproszenie Zofii Romaszewskiej i marszałka Bogdana Borusewicza by uczcić pamięć o zmarłym senatorze Zbigniewie Romaszewskim.
8 - 10
W 2015 roku dzięki uprzejmości władz huty uczestniczyliśmy w dwóch wycieczkach na terenie szybko zmieniającej się huty. Jest zupełnie inna i bardzo nowoczesna w stosunku do tej huty jaką znaliśmy. Obecnie ten bardzo nowoczesny zakład zatrudnia ok. 5% pracowników w stosunku do lat 80-tych z czasów PRL-u. Na wstępie zwiedziliśmy p/atomowy schron - stanowisko dowodzenia Obrony Cywilnej z lat 60-tych. Począwszy od roku 2004 zabudowania starej Huty Warszawa są systematycznie wyburzane. Obecnie huta ArcelorMittal Warszawa praktycznie zajmuje tylko część prawej strony osi ulicy Kasprowicza. Dawniej wydziały przetwarzające wytopioną stal - walcownie znajdowały się po lewej stronie Kasprowicza. Obecnie jedyna duża hala jaka pozostała to dawny wydział walcowni średniodrobnej W48 ze starej huty na którym kiedyś w 1980 roku zaczął się strajk w Hucie Warszawa. Do zwiedzania zaprosiliśmy zaprzyjaźnione z nami osoby. Wśród zwiedzających widać księdza Infułata Jana Sikorskiego - kapelana internowanych. Oprowadzał nas dyrektor ds. produkcji Jan Nowicki.
20 - 21
● W dniu 15 stycznia pożegnaliśmy Alfreda Kilińskiego naszego wieloletniego chorążego sztandaru Solidarności Huty Warszawa. Alfred nie bał się pielgrzymować z kopią sztandaru w okresie nielegalnej Solidarności, wówczas gdy odwaga była w cenie. Cześć jego pamięci!
● 13 marca 2015 r. pożegnaliśmy kolegę Jerzego Szóstkę przyjaciela księdza Jerzego. Jurek był bardzo ambitnym dokumentalistą i fotografem. Swoje zdjęcia udostępnił naszemu Stowarzyszeniu po to by przekazywać i szerzyć idee naszego kapelana Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni. Cześć jego pamięci!
● 15 maja 2016 r. w małym gronie spotkaliśmy się z Sewerynem Jaworskim.
● Kolejne spotkanie odbyło się 27 czerwca 2015 r. z kanclerzem Kurii ks. infułatem Grzegorzem Kalwarczykiem.
● 4 grudnia 2015 r. spotkaliśmy się z naszą dawną znajomą, a obecnie Panią minister cyfryzacji Anną Streżyńską.
15 stycznia 2015 r. Pogrzeb chorążego sztandaru Solidarności Huty Warszawa Alfreda Kilińskiego
15 stycznia 2015 r. Pogrzeb chorążego sztandaru Solidarności Huty Warszawa Alfreda Kilińskiego
13 marca 2015 r. Pogrzeb fotografa Jerzego Szóstki przyjaciela ks. Jerzego
13 marca 2015 r. Pogrzeb fotografa Jerzego Szóstki przyjaciela ks. Jerzego
27 czerwca 2015 r. Spotkanie z kanclerzem kurii ks. Infułatem Grzegorzem Kalwarczykiem
4 grudnia 2015 r. Spotkaliśmy się z minister cyfryzacji Anna Streżyńską. Aktywną działaczką opozycyjną przy kościele św. Stanisława Kostki pomagającą nam w ukrywaniu sztandaru przed SB
4 grudnia 2015 r. Spotkaliśmy się z minister cyfryzacji Anna Streżyńską. Aktywną działaczką opozycyjną przy kościele św. Stanisława Kostki pomagającą nam w ukrywaniu sztandaru przed SB
15 maja 2016 r. Spotkanie wspominkowe Adama Szymańskiego i Jerzego Wattsona z niezłomnym legendarnym przywódcą hutniczej Solidarności Sewerynem Jaworskim w jego bardzo skromnym mieszkaniu
8 - 8
W dniu 3 października 2016 r. w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się uroczystość 35-lecia „TYSOLU” uświetniona wspaniałym występem młodzieży z XVII LO z Wrocławia w spektaklu pt. „Co zrobimy z naszą wolnością” opartym na piosenkach Jana Pietrzaka . Spotkanie uświetnili swoja obecnością Pan Prezydent RP Andrzej Duda i Pani Premier Rządu RP Beata Szydło. Na tej uroczystości laureat wielki patriota 80-latek Jan Pietrzak otrzymał nagrodę od „Tysolu”.
„Sto lat, sto lat... Panie Janku”. Na uroczystości obecni byli poprzedni przewodniczący NSZZ Solidarność z wyjątkiem Lecha Wałęsy, który odmówił uczestnictwa. Wzajemne gratulacje złożyli sobie Panowie Duda - Andrzej i Piotr. Stowarzyszenie reprezentowali Karol Szadurski i Adam Szymański
1 - 8
W dniu 14 października 2016 roku gościliśmy we wsi Stasikówka w Gminie Bukowina Tatrzańska zaproszeni na uroczystości nadania imienia błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki szkole podstawowej. Delegacja Solidarności z Huty ArcelorMittal Warszawa ze sztandarem i naszego Stowarzyszenia uczestniczyła w tej uroczystości podczas której przekazano sztandar, który ufundował Józef Pawlikowski Bulcyk z wizerunkiem ks. Jerzego. Stowarzyszenie ufundowało książki o księdzu Jerzym, a związkowcy z huty pamiątkowe kufle. Adam Szymański w imieniu Stowarzyszenia przekazał swoją wystawę składającą się z 10 plansz o błogosławionym księdzu Popiełuszce, która została umieszczona w sali pamięci szkoły.
19 - 20
17 grudnia 2016 roku. Spotkanie opłatkowe w siedzibie Stowarzyszenia Historycznego „Solidarność” Huta „Warszawa”. Na takie cykliczne spotkania przychodzą nasi dawni znajomi działacze Solidarności. Bywają u nas także posłowie na Sejm RP, Radni, opozycjoniści, dziennikarze, filmowcy, fotograficy, wydawcy i wiele innych osób, których nie sposób tu wymienić.
Modlitwę przy krzyżu ks. Jerzego prowadzi ks. Infułat Jan Sikorski
Po modlitwie przy krzyżu ks. Jerzego, idą od lewej: Aleksander Piwoński, Leszek Saczuk, ks. Infułat Jan Sikorski i Seweryn Jaworski
Po modlitwie przy krzyżu ks. Jerzego, idą od lewej: Aleksander Piwoński, Leszek Saczuk, ks. Infułat Jan Sikorski i Seweryn Jaworski
17 grudnia 2016. Opłatek w Stowarzyszeniu Historycznym z udziałem zaproszonych znakomitych gości. Modlitwę prowadzi ks. Infułat Jan Sikorski
Opłatek w Stowarzyszeniu Historycznym z udziałem zaproszonych znakomitych gości,. Modlitwę prowadzi ks. Infułat Jan Sikorski
Opłatek w Stowarzyszeniu Historycznym z udziałem zaproszonych znakomitych gości. Przemawia przewodniczący Karol Szadurski
Opłatek w Stowarzyszeniu Historycznym . Wpis do albumu Seweryna Jaworskiego
7 - 7
<
>
20 grudnia 2016 roku. Spotkanie opłatkowe Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w Hucie ArcelorMittal „Warszawa” oraz wręczenia jej repliki dawnego sztandaru, który przez ponad 30 lat jego używania uległ uszkodzeniu.
Wspólnie z innymi organizacjami jako Stowarzyszenie i indywidualnie (Jerzy Wattson i Andrzej Binduga) sfinansowaliśmy nowy sztandar. Fundatorzy sztandaru wbili symboliczne gwoździe do drzewca sztandaru.
20 grudnia 2016 r. Spotkanie opłatkowe w Hucie ArcelorMittal Warszawa organizowane przez NSZZ Solidarność.
Przekazanie MKZ NSZZ Solidarność repliki pamiętnego sztandaru z 1981 roku
20 grudnia 2016 r. Spotkanie opłatkowe w Hucie ArcelorMittal Warszawa organizowane przez NSZZ Solidarność.
Przekazanie MKZ NSZZ Solidarność repliki pamiętnego sztandaru z 1981 roku
20 grudnia 2016 r. Spotkanie opłatkowe w Hucie ArcelorMittal Warszawa organizowane przez NSZZ Solidarność.
Przekazanie MKZ NSZZ Solidarność repliki pamiętnego sztandaru z 1981 roku. Symboliczny gwóźdź fundatora wbija Jerzy Wattson
20 grudnia 2016 r. Spotkanie opłatkowe w Hucie ArcelorMittal Warszawa organizowane przez NSZZ Solidarność. Przekazanie MKZ NSZZ Solidarność repliki pamiętnego sztandaru z 1981 roku. Symboliczny gwóźdź fundatora wbiją Jacek Lipiński w imieniu Stowarzyszenia Historycznego SHW i Prezes Huty ArcelorMittal Warszawa Marek Kempa
20 grudnia 2016 r. Spotkanie opłatkowe w Hucie ArcelorMittal Warszawa organizowane przez NSZZ Solidarność.
Przekazanie MKZ NSZZ Solidarność repliki pamiętnego sztandaru z 1981 roku
20 grudnia 2016 r. Spotkanie opłatkowe w Hucie ArcelorMittal Warszawa organizowane przez NSZZ Solidarność.
Przekazanie MKZ NSZZ Solidarność repliki pamiętnego sztandaru z 1981 roku
20 grudnia 2016 r. Spotkanie opłatkowe w Hucie ArcelorMittal Warszawa organizowane przez NSZZ Solidarność .Przekazanie MKZ NSZZ Solidarność repliki pamiętnego sztandaru z 1981 roku. Prezydium Regionu Mazowsze z przewodniczącym Solidarności hutniczej Lesławem Korzeniewiczem
20 grudnia 2016 r. Spotkanie opłatkowe w Hucie ArcelorMittal Warszawa organizowane przez NSZZ Solidarność.
Przekazanie MKZ NSZZ Solidarność repliki pamiętnego sztandaru z 1981 roku. Grupa uczestników uroczystości
8 - 8
<
>
7 kwietnia 2017 roku w kościele św. Stanisława Kostki została poświęcona replika sztandaru NSZZ Solidarność Huty Warszawa dla Międzyzakładowej Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność Huty ArcelorMittal Warszawa. Sztandar poświęcił ks. dr. Marcin Brzeziński i ks. Michał. Po mszy świętej ksiądz proboszcz dr. Marcin Brzeziński poprowadził drogę krzyżową ze wspaniałymi rozważaniami ks. Michała
7 kwietnia 2017 r. Poświęcenie repliki sztandaru Solidarności Huty ArcelorMittal Warszawa
7 kwietnia 2017 r. Poświęcenie repliki sztandaru Solidarności Huty ArcelorMittal Warszawa
7 kwietnia 2017 r. Poświęcenie repliki sztandaru Solidarności Huty ArcelorMittal Warszawa. Pokłon sztandarów
7 kwietnia 2017 r. Poświęcenie repliki sztandaru Solidarności Huty ArcelorMittal Warszawa.
Wręczenie darów ołtarza przez przedstawicieli Komisji Międzyzakładowej hutniczej Solidarności
7 kwietnia 2017 r. Poświęcenie repliki sztandaru Solidarności Huty ArcelorMittal Warszawa.
7 kwietnia 2017 r. Poświęcenie repliki sztandaru Solidarności Huty ArcelorMittal Warszawa.
7 kwietnia 2017 r. Poświęcenie repliki sztandaru Solidarności Huty ArcelorMittal Warszawa. Droga krzyżowa ulicami Żoliborza
7 kwietnia 2017 r. Poświęcenie repliki sztandaru Solidarności Huty ArcelorMittal Warszawa. Droga krzyżowa ulicami Żoliborza
7 kwietnia 2017 r. Poświęcenie repliki sztandaru Solidarności Huty ArcelorMittal Warszawa. Zakończenie uroczystości przy grobie bł. ks. Jerzego
8 - 9
<
>
11 maja 2017 r. w hucie ArcelorMittal Warszawa odbyło się spotkanie z okazji 60 lat produkcji Huty Warszawa. Mimo, że tej firmy już od ponad 20 lat nie ma, to pracownicy (choć nieliczni) i miejsce pozostało to samo.
Na spotkaniu Stowarzyszanie otrzymało medal pamiątkowy, który w naszym imieniu odebrał Adam Szymański.
60 lat produkcji „Huta Warszawa”. Na pierwszym planie była kierowniczka działu kadr Pani Krystyna Antos,
za nią siedzą członkowie Stowarzyszenia Historycznego, od lewej Zygmunt Król, Marian Wszędyrówny,
Andrzej Binduga i Jerzy Wattson
60 lat produkcji „Huta Warszawa”. Z prawej strony sali widać przewodniczących związków zawodowych
60 lat produkcji „Huta Warszawa”. Zaproszeni goście - to przeważnie dawni pracownicy Huty Warszawa
60 lat produkcji „Huta Warszawa”. Na scenie byli dyrektorzy i prezesi huty. Stoją od lewej: Zbigniew Banasiuk, Jerzy Trześniewski, Serafin, Henryk Hulin i Mark Kempa
60 lat produkcji „Huta Warszawa”. Adam Szymański odbiera pamiątkowy medal w imieniu Stowarzyszenia Historycznego SHW
60 lat produkcji „Huta Warszawa”. Na scenie wszyscy uhonorowani Medalem 60 lat produkcji Huty Warszawa
60 lat produkcji „Huta Warszawa”. Bankiet wydany dla uczestników spotkania
60 lat produkcji „Huta Warszawa”. Stoją od lewej Kazimierz Muczyński z koła emerytów Solidarności, Jerzy Wattson ze Stowarzyszenia, Henryk Hulin były Prezes Huty ArcelorMittal Warszawa i Jan Nowicki były dyrektor ds. produkcji Huty AMW
Przed Hutą ArcelorMittal Warszawa stoi „pomnik” - walcarki - czyli urządzenia produkcyjnego. Swego rodzaju ewenementem powrotu do czczenia pogańskiego bożka jest składanie pod tym urządzeniem wiązanki kwiatów mimo, że 50 m dalej jest krzyż postawiony przez Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę. Domyślamy się kto składa te kwiaty - komuna wiecznie żywa.
4 - 9
<
>
17 czerwca 2017 r. w siedzibie Stowarzyszenia przy hucie ArcelorMittal Warszawa spotkaliśmy się bratem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki Józefem i jego synem Markiem. Pokazaliśmy miejsce w którym odbyła sie pierwsza msza św. w Hucie Warszawa, miejsce gdzie ks. Jerzy umieścił krzyż po mszy świętej rocznicowej w dniu 31 sierpnia 1981 r. Krzyż który stanął za bramą Huty Warszawa w komunistycznym zakładzie pracy. Obecnie stoi tam replika tego krzyża, a oryginał został uroczyście przeniesiony do kościoła św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Zdjęcia z tej uroczystości znajdują się na stronach Stowarzyszenia. Rodzina ks. Jerzego obejrzała wystawę o. naszej przyjaźni z błogosławionym księdzem Jerzym pt. "Nasz Kapelan", która wisi na bramie Huty ArcolorMittal Warszawa. W spotkaniu uczestniczył również wydawca "Rosikon Press" a zarazem znany fotoreporter Janusz Rosikoń z żoną Grażyną.
Spotkanie w siedzibie Stowarzyszenia, siedzą od prawej: Zygmunt Król, Józef Popiełuszko, Adam Szymański, Marek Popiełuszko, Ryszard Liszewski i Marian Wszędyrówny. Omawialiśmy mające odbyć się we wrześniu 2017 uroczystości 70 rocznicy urodzin ks. Jerzego w Okopach i Suchowoli.
Spotkanie w siedzibie Stowarzyszenia, od lewej Waldemar Pernach, Marek Popiełuszko, Adam Szymański, Józef Popiełuszko.
Spotkanie w siedzibie Stowarzyszenia, Adam Szymański pokazuje rodzinie Popiełuszko wydruki próbne do albumu fotograficznego o Solidarności Huty Warszawa i błogosławionym księdzu Jerezym.
Przed Hutą ArcelorMittal Warszawa pokazujemy rodzinie ks. Jerzego wystawę jaka wisi na bramie huty pt. "Nasz Kapelan". Od prawej Marian Wszędyrówny w rozmowie z Markiem Popiełuszko.
Przed Hutą ArcelorMittal Warszawa oglądanie wystawy jaka wisi na bramie huty pt. "Nasz Kapelan"
Przed Hutą ArcelorMittal Warszawa oglądanie wystawy jaka wisi na bramie huty pt. "Nasz Kapelan". Z lewej Adam Szymański z Józefem Popiełuszko.
Pamiątkowa fotka przed krzyżem bł. ks. Jerzego
Pamiątkowa fotka przed krzyżem bł. ks. Jerzego, stoją od lewej: Zygmunt Król, Jerzy Wattson, Ryszard Liszewski, Józef Popiełuszko, Grażyna Kasprzycka-Rosikoń, Janusz Rosikoń, Marek Popiełuszko, Marian Wszędyrówny i Aleksander Stablewski
Rozmowa dwóch fotoreporterów: Janusza Rosikonia i Adama Szymańskiego. Po lewej dyrektor wydawnictwa Rosikon Press Grażyna-Kasprzycka Rosikoń w rozmowie z Zygmuntem Królem
1 - 9
<
>